Заява міністра фінансів – петля для аграріїв

Заява міністра фінансів – петля для аграріїв

9 листопада міністр фінансів України Наталія Яресько, виступаючи на україно-американській бізнес-раді в Києві, заявила, що програма з МВФ передбачає перехід великих сільгоспвиробників на загальну систему оподаткування.

У разі відмови від виконання цієї вимоги, МВФ не виплатить Україні 12 млрд. грн. Більше того, міністр додала, що у разі неприйняття розробленого Мінфіном на вимогу МВФ проекту податкової реформи, втрати прибутків держбюджету в такому разі наступного року скоротяться до 60 млрд. грн., що потребуватиме такого самого скорочення витрат держбюджету.

Наші експерти рахують, що міністр фінансів Яресько, підтримує збільшення податкового навантаження на сільськогосподарський бізнес задля наповнення держбюджету за рахунок сільського господарства.

Якщо це стосується великих латифундій, які володіють великим земельним банком і отримують надприбутки, не розвиваючи соціальну сферу села, то це добре, що вони сплачуватимуть частину своїх прибутків до державного бюджету. Але що тоді робити з малими і середніми товаровиробниками сільськогосподарської продукції, які й самі потребують державної підтримки?! Адже вони теж підпадають під цю норму. У Європейському Союзі розмір великого сільськогосподарського підприємства становить від 150 га. За розмірами землекористування більшість сільськогосподарських підприємств України можна віднести до категорії середніх і великих господарств.

Якщо перевести сільськогосподарських виробників України на загальну систему оподаткування, втрати будуть непоправимі – ми загубимо і поставимо на коліна єдину нині працюючу галузь в Україні – сільське господарство. Тоді яку ціль переслідують наші зовнішні кредитори та міністри України, які готові виконати вимоги, згубні для вітчизняного аграрного сектору.

Розділи
Відео