Приватизація Держзембанку – шлях до феодалізації сільського населення України

Приватизація Держзембанку – шлях до феодалізації  сільського населення України

Згідно постанови Уряду, ще від вересня 2014 року, утворено ліквідаційну комісію Публічного акціонерного товариства «Державний земельний банк».

Із першого дня створення Земельний банк не працював. Хоча на нього було витрачено більше 120 млн. грн. із державного бюджету. Ряд вітчизняних та міжнародних експертів визнали його неефективним та не ринковим.

Так нинішній заступник міністра аграрної політики та продовольства Володимир Лапа в інтерв’ю РБК зазначав про неконституційність діяльності такої установи як Земельний банк: «В Конституції чітко написано, що землями державної і комунальної власності від імені держави розпоряджаються органи державної влади і місцевого самоврядування, а не єдина установа така, як Земельний банк».

В оперативне управління Земельного банку мало бути передано всі наявні землі державної та комунальної власності загальним обсягом більш як 10 млн. га., для прикладу розмір всієї Швейцарії складає 4,1 млн. га.

Також він відзначив наявність проблем пов'язаних із роботою Земельного банку. Наприклад, якщо землі, які раніше управлялись райдержадміністраціями, передаються до статутного фонду Земельного банку, відповідно, доходи від здачі їх в оренду буде отримувати банк.

Це автоматично означає, що зменшиться ресурсна база для наповнення місцевих бюджетів. І ніхто не говорить, яким чином вона буде компенсуватись.

9 листопада стало відомо, що депутат від провладної фракції БПП Руслан Демчак прагне зупинити ліквідаційний процес та приватизувати Державний земельний банк, за 150 млн. грн. це із загальною ресурсною базою банку у більш як 27 млрд. грн. Але не лише в вартості полягає питання до депутата від БПП, найголовніше - як може бути приватизовано структуру, яка буде займатись управлінням державних земель загальною площею в шосту частину країни.

За умов приватизації Земельний банк нагадуватиме більше феодальний механізм, який нівелюватиме будь-які децентралізаційні гасла.

Розділи
Відео