Ласий шматок – Укрспирт готують до приватизації

Ласий шматок – Укрспирт готують до приватизації

Всі українці пам’ятають як проходив процес приватизації на початку 90-х років, коли все прибуткове скуповувалось за безцінь наближеними людьми до влади або самими «володарями», які невдовзі ставали олігархами. Недарма цей процес охрестили «прихватизацією». Так і тепер, маючи стільки проблем в країні – технічний дефолт, гіперінфляція, ростуть ціни на продукти харчування, послуги ЖКГ, зростання безробіття, збільшення кількості внутрішньо переселених осіб, чиновники, замість того, щоб створювати робочі місця і давати зайнятість населенню, пускають з молотка все.

Мінагрополітики готове передати ДП «Укрспирт» на приватизацію вже до кінця року. Спільно з Фондом держмайна Мінагрополітики розробило відповідний законопроект, який визначає особливості правового регулювання роздержавлення підприємств спиртової, лікеро-горілчаної промисловості та особливості діяльності підприємств після роздержавлення. Про це написав 9 листопада Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на своїй сторінці у соціальній мережі «Facebook».

Як пише Міністр, сьогодні підприємство «Укрспирт» вже виведене із кризового стану, демонструє прибутки, основні борги погашені. «Ми оголосили курс на тотальне роздержавлення і будемо дотримуватися його. Мінагрополітики наполягає на приватизації монополіста і готове для цього зробити все необхідне. Розроблений законопроект унормує процедуру роздержавлення держпідприємства.

Виникає питання – тоді для чого нещодавно в підприємства «Укрспирту» були вкладені мільйони на реконструкцію і чи варто переобладнані прибуткові підприємства продавати у приватні руки? Яку ціль переслідують чиновники?!

Так, на сайті «Укрспирту» звітують, що державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» повністю розрахувалося з боргами за газ, зерно й ферменти, набуті у 2014 році, та зараз працює лише з поточними платежами. Більше того, керівник ДП «Укрспирту» Роман Іванюк зазначає, що рентабельність на одиницю продукції у 2014 році збільшилась більше, ніж на 300 %. Півріччя підприємство закінчило з чистим прибутком в 96 млн. гривень.

Окрім того, у третьому кварталі  поточного року розпочали активне інвестування в переобладнання виробничих потужностей з метою підвищення енергоефективності. Уже сплачено більш ніж 5 мільйонів гривень.  Зокрема, пройшла заміна обладнання на чотирьох заводах. Це встановлення спіральних теплообмінників  на Бершадському місці провадження діяльності (далі – МПД),  Залучанському МПД та  Новосілківськом МПД на загальну суму 800 000 гривень.

«На Воютицькому  МПД відбулись масштабні роботи з переобладнання заводу для виробництва омивачів на суму більше 6 млн. грн. та запущено перший в Україні завод з виробництва концентрату для омивачів.

Загальний розмір інвестицій у 2015 році - приблизно 6 мільйонів гривень на виробництво продукції технічного призначення. Окрім того, замовлені на один мільйон гривень прилади електронного обліку.

Зараз на виході з заводу є готовий продукт, собівартість якого буде на 20% дешевше від імпортного.

Завод запущений на повну. Власне метою переобладнання Воютицького МПД є розширення асортименту та імпортозаміщення, адже щороку в Україну імпортувалося приблизно 30 мільйонів літрів продукції побутового призначення: омивачів скла, засобів для розпалювання вогню, концентратів ароматичних сполук.

Нещодавно призначений в.о. голови ДП «Укрспирт» Роман Іванюк у інтерв’ю РБК «Україна» не приховує, що головне його завдання на цій посаді – якнайшвидша підготовка до приватизації об’єктів «Укрспирту» та їх розпродаж у приватні руки. Він впевнений, що зможе виручити за нього 300 млн. доларів.   

Експерти зазначають, що в ДП «Укрспирт» входить 41 завод і вартість заводів штучно занижена як мінімум в 3-4 рази. Адже, якщо побудувати завод «з нуля» коштує 8 млн. доларів, а якщо діючий спиртовий завод переобладнати, то затрати становитимуть 2-2,5 млн. дол. Більше того, як уже зазначалось, рентабельність продукції ДП «Укрспирт» навіть у кризовому 2014 році збільшилась більше, ніж на 300%.

Державне підприємство «Укрспирт» - це заводи і підприємства, які об’єднують всю спиртову галузь. І приватизація монополіста «Укрспирту» призведе до приватизації всіє спиртової галузі України.

 

Розділи
Відео