Самопоміч відкликає Павленка з Уряду

Самопоміч відкликає Павленка з Уряду

«Самопоміч», від якої призначений голова Мінагропроду, заявила про відкликання міністра з його посади. Згідно з повідомленням політради партії, це рішення ухвалене у зв'язку з незгодою з політикою, яку проводить Уряд та Міністр.

"Довіра до сьогоднішнього уряду нульова, рівень корупції критичний, тому політична партія "Самопоміч" ухвалила рішення відкликати міністра, якого ми пропонували до складу уряду", - заявив лідер Самопомочі Андрій Садовий.

Загалом роботу Павленка важко назвати успішною та революційною. Так, до досягнень Мінагрополітики Олексій Павленко неодноразово відносив рекордний урожай, рекордний експорт зерна з країни, а також дещо абстрактне «гарантування продовольчої безпеки». У гонитві за гучними цитатами міністр часто генерував величезні цифри, які викликають щонайменше питання до їхнього обґрунтування.

Відносити показники роботи фермерів та сільськогосподарських підприємств до заслуг Мінагрополітики некоректно, по-перше так як їх результати не залежать від міністра, складалось таке враження, що Павленко навпаки сприяв аби зруйнувати всі можливі джерела підтримки виробництва продукції тваринництва та рослинництва. І по-друге, коректніше було б говорити про нарощування переробки, а не торгівлю сировини.

Скандальний конкурс із призначення голови «Укрспирту»

Одне з найбільш «корупціогенних» держпідприємств, яке працює на ринку і майже половина якого перебуває в тіні, зберегло свою репутацію і минулого року.

Добір кандидатур на ключову посаду в «Укрспирті», оголошений ще наприкінці січня 2015 року, зривався спочатку нібито через наявність судимостей у фіналістів, а потім через відсутність, на думку конкурсної комісії, гідних претендентів.

Інформація щодо конкурсів, які проводить Мінагрополітики, є повністю закритою. Двох фіналістів на "Укрспирт" та п'ять переможців менших компаній було оголошено ще 30 березня. Однак крім прізвищ, ніякої інформації суспільство не отримало. Напевно, Мінагрополітики є чого боятися, якщо все так ховається.

ДПЗКУ і 23,4 млн дол

Зайнявши посаду міністра Павленко заявив про себе як борця з корупцією, бездоказово звинувачуючи більшість керівників державних структур аграрного сектору. Всупереч словам його дії були націлені на створення власної вертикалі в міністерстві. За час перебування на посаді він зумів проявити себе лише зі сторони агресивного менеджера, який шантажем та тиском намагався обікрасти аграріїв.

Запам’ятався Павленко також гучною та резонансною зміною менеджменту в Державній продовольчо-зерновій корпорації України. Томіленко Валерій, голова правління ДПЗКУ у 2014-2015 рр, відчув міністерський тиск на собі. Спочатку на нього відкрили кримінальну справу потім за кілька днів він потрапляє в аварію. За даними сайту Економічна правда, тиск з боку правоохоронних органів мав лише одну мету - посунути Томіленка з посади.

"Валеру не випадково "збили". Його викликав міністр і сказав: "Пиши заяву, на тебе справи відкрили". Ми, мовляв, будемо захищати тебе з усіх сил, але ти їдь з країни". Думаю, міністр не дарма його лякав. Все це робили, щоб поставити більш підходящу кандидатуру і завести нову команду", - каже власник однієї з українських аграрних компаній.

Згідно документів, які потрапили до редакції Економічної правди, загалом чиновники з міністерства розраховували за вісім місяців "заробити" на ДПЗКУ близько 23,4 млн дол. З них 15 млн дол - на закупівлі зерна на внутрішньому ринку.

З документа також випливає, що з кожної тонни проданого зерна державною корпорацією більше 8 дол перетікатиме "в тінь". Це без урахування "лівих" відрахувань на форвардних закупівлях зерна, які також присутні у плані.

Сам Павленко був здивований заявою партії "Самопоміч" про його відкликання з посади та відмовився виконувати рішення політради партії. Про це він написав у себе на Facebook: «Я не є членом будь-якої партії і не входжу ні в які партійні органи», - він підкреслив, що немає ні перед ким ніяких зобов’язань.

Нагадаємо "Самопоміч" була однією з п'яти фракцій, які підписали восени 2014 року коаліційну угоду в Верховній Раді. Олексія Павленка було призначено Міністром аграрної політики і продовольства за квотою фракції "Самопоміч".

Розділи
Відео