Голова Селянської спілки Григорій Калетнік разом з науковцями ВНАУ взяв участь у парламентських слуханнях «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення».

Голова Селянської спілки Григорій Калетнік разом з науковцями ВНАУ взяв участь у парламентських слуханнях «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення».

У залі засідань Верховної Ради України усі «за» і «проти» відміни мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення обговорювали провідні науковці та аграрії країни, політики, депутати. Керівництво держави, аби відновити довіру людей до влади, доручило підготовку пропозицій стосовно врегулювання норм закону по ринку землі саме академікам Національної академії аграрних наук України та науковцям з Вінницького національного аграрного університету, як кращим фахівцям з проблематики земельних питань та аграрної галузі країни в цілому. «Ні» відміні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення сказав голова Селянської спілки України, народний депутат 4-7 скликань, президент Всеукраїнського науково-навчального консорціуму, професор, академік НААНУ Григорій Калетнік. Саме Григорій Миколайович у 2011 році, будучи головою Комітету Верховної ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, попри супротив ласих до землі політиків, став автором законопроекту щодо мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, який було прийнято на законодавчому рівні. Ще тоді в законопроекті Григорій Калетнік передбачав, щоб покупцями української землі були виключно громадяни України, і перш за все - фізичні особи. Сьогодні ж в Україні немає ні соціальних, ні інфраструктурних, ні законодавчих передумов для введення ринку землі. Селян хочуть зробити батраками на власній землі, - говорив у доповіді Григорій Калетнік.

На парламентських слуханнях народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин, професор Григорій Заболотний у своїй промові підтримав свого земляка, колегу-аграрія Григорія Калетніка. Як і Григорій Миколайович, народний депутат виріс на землі, тому питання доцільності відкритого ринку наших чорноземів для нього теж тема болюча.

Якщо земля буде у вільному доступі - вона стане недосяжною для простого селянина. Через велику вартість долара для вітчизняних аграріїв ця боротьба буде програна. А жителі сіл будуть у залежності від одного власника, який диктуватиме свої умови і щодо ціни, і щодо устрою. Зараз ціна нашої землі найнижча за всю історію нашої країни. Немає чіткого механізму захисту власника, тобто селянина від зазіхань покупця. Та й самі покупці у нас теж не захищені законом. Фактично, законодавство не захищає ні одного ні другого, але при нинішній системі, можна спрогнозувати, хто буде у виграші – багатий власник, чи бідний селянин. Перш ніж дозволяти продаж землі, необхідно зменшити корупцію серед органів державної влади та стабілізувати політичну й економічну ситуацію в країні. Найближчі 10-15 років аграрії таких реформ не очікують, переконані присутні у залі політики.

Розділи
Відео